Click to order
Корзина
Total: 
Доставка
Оплата
Залиште свій номер і ми зателефонуємо!
Країна з вигрібними ямами, або чому Україна скоро залишиться без води
Україна - країна з вигрібними ямами.
А це - 19 століття!
При цьому міські каналізації давно потребують модернізації. Без реформ є шанс залишитися без води. Сьогодні політику держави щодо екології можна характеризувати так: "Якщо у вас є викиди або перевищені стоки, то ми вас оштрафуємо".

З підприємствами ситуація зрозуміла: вони повинні бути фінансово спроможними встановити очисні споруди, щоб мати змогу проваджувати свою господарську діяльність (у цивілізованому світі підприємство без очисних споруд просто не може функціонувати).

А що з водоканалами, життєдіяльність яких безпосередньо залежить від державної політики? Якщо штрафувати водоканали, чи покращиться від цього система очищення стоків, адже оштрафовані – не означає модернізовані?
Наведу приклад: у нас в Житомирі каналізаційних мереж у два рази менше ніж водопровідних.
Що це означає?

Що люди воду споживають з централізованої системи, а випорожнюються (вибачте) в вигрібні ями. Цикл розірваний. Очистити стоки неможливо.
Ми не думаємо про те, що вони потрапляють в підземні джерела і поверхневі води, які потім знову повертаються до нас у склянку.

Рівень цивілізації в сучасному світі визначається глибиною очищення стоків та відходів життєдіяльності.
Україна – країна з вигрібними ямами.
Є країни з таким рівнем розвитку, при якому очищені стоки використовуються повторно в життєвому циклі.

Україна – країна з вигрібними ямами. А це – 19 століття. Ви можете не погодитися із моїм твердженням і сказати, що у нас є міські каналізації.

Так, вони дійсно є, але усі вони будувалися у 20 столітті, більше 30 років тому. І технологічно вони не пристосовані для якісної очистки стічних вод, які за останні десятиліття сильно змінилися за своїм складом.
АНДРІЙ НІКІТІН
директор Житомирського водоканалу, віцепрезидент асоціації "Укрводоканалекологія"
Видання : Економічна правда
Made on
Tilda